Elimizdeki her telefonun içerisinde de bulunan titreşim motorları mil üzerindeki çeyrek daire şeklinde yerleştirilmiş olan metal bir parçanın dönme esnasında oluşturduğu momentum sayesinde titreşim üretmesini sağlamaktadır.

Titreşim motorları genel kullanımı itibariyle bir uyarı niteliği taşısa da bazı projelerde bu titreşim motorları sayesinde müzik yapılabildiği gösterilmiştir. Titreşim motorlarına kısaca açıklamak gerekirse aslında bir uyarıdan çok eğlence aracıdır.

Hobi amaçlı olarak kullanılan titreşim motorlarının internette videosunu defalarca görebilirsiniz paytak robotlar gibi örümcekler gibi birçok ufak projeler sayesinde titreşim motorlarının kullanım alanının aslında ne kadar çok olduğunu gözler önüne serilmiştir.

 

Titreşim motorları küçük olmalarına rağmen ürettikleri titreşim sayesinde çok fazla dikkat çekebilirler bu sebepten ötürü daha çok tercih ediliyor. Sizlerde projelerinizde titreşim motoru kullanarak bir uyarı sinyali ya da dikkat çekecek bir unsur olarak kullanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR