Arduino projelerinde sıkça karşılaşılan bir problem olan güç kaynağı sorununu çözmek adına kullanılan regülatör kartlarını bu sekmenin altında bulabilirsiniz. Regülatör kartları giriş değerini çıkışta düşürme amacı gütmektedir. Almak istediğiniz modele bağlı regülatör kartınız çıkışta belli bir ampere kadar akım da verebilir. Arduino kartımızı dc 12 volt un üzerinde çalışma voltajı ile çalıştırmak istiyor iseniz bir voltaj regülatör kartına ihtiyacınız var demektir.

Regülatör kartlarını seçerken bu kartların özelliklerini iyi inceleyiniz. Giriş değerleri ve çıkış değerleri minimum maksimum değerleri bu konuda önemli bir rol oynamaktadır. Arduinonun kendi içerisindeki regülatör modülü 5 ila 12 volt arasında çalışma sağlığına bildiğinden dolayı 12 voltun ve 0.5 amperin üzerinde güç kullanıldığında Arduino regülatörünün yanması söz konusudur.

 

Kullanacağınız regülatör kartının Arduino için ideal çalışma voltajı olan 9 ile 5 volt arası bir değere getirmeniz gerekmektedir. 5 voltun üzerine çıktığınız çalışma voltajın da Arduino üzerinde bulunan regülatör kartının ısıracağını unutmayınız. Isınan parçalar ya da yüksek ısı elektronik parçalara her zaman zarar vermektedir. Sizler de voltaj regülatörü alırken yukarıdaki bilgilere dikkat ediniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR